דולר אירו

דולר אירו
Tax Credits / Foter.com / CC BY

מסחר במט”ח – דולר אירו

נכתב ע”י: דני כהן

מסחר באופציות זהו דבר נפוץ ומפורסם בכל רחבי העולם, העובדה ששיטת מסחר זו פרצה את עולם הבורסה לאנשים רבים שאינם בעלי ידע מעמיק בבורסה הינה עובדה ידועה. מאחר ומסחר באופציות נעשה בכל רחבי העולם יש חשיבות ודגש לסוג המטבע איתו סוחרים ולערך היומי שלו. להקפדה כזו יכולה להיות השפעה משמעותית על גודל ההצלחה של עסקה מסוימת ולכן הידע וההבנה בבחירת סוג המטבע הינו חשוב.

מהו מט”ח?

באופן כללי מסחר במט”ח הינו מסחר במטבעות חוץ. מלבד מטבע השקל הישראלי ישנם סוגי מטבעות רבים נוספים כולל דולר אירו, שטרלינג, יורו ומטבעות מארצות רבות בעולם. ככל שמדינה יותר יציבה כלכלית ומדובר במדינה משפיעה וחזקה באופן כלל עולמי, כך המטבע שלה חזק יותר ולכן יותר מומלץ לסחור בו.

בנוסף, המסחר הוא בינלאומי, לכן השימוש במטבעות חוץ הינו הכרחי להצלחת המסחר וליכולת שלו להיות בינלאומי. כיום, האפשרות לסחור במטבעות חוץ כגון דולר אירו הינה קלה אף יותר לאור ההעברות הבנקאיות שניתן לעשות דרך מחשב או הפלאפון בכל מקום בעולם.

מדוע סוחרים במטבעות חוץ?

כדי לענות על שאלה זו ניתן להסתכל על מסחר במטבע חוץ דולר אירו. אדם אשר קונה סכום גדול של דולרים בתקופה מסוימת הוא מאמין שהערך שלהם כמטבע אירו יהיה גדול יותר בקרוב ולכן כאשר הוא ימכור את המטבע בשנית הוא יוכל להרוויח מהפער בערך של מטבעות חוץ אלו.

העובדה שניתן לסחור במטבעות חוץ באופן פשוט וקל כל כך מפתה אנשים רבים והופכת את המסחר במטבעות חוץ של דולר אירו, יין יפני, שטרלינג וכו’ לנגיש ביותר. חשוב לציין שלמרות שזה אינו נראה לעין יש לשים לב לדברים שונים כולל שינויים מדיניים ופוליטיים לפני שמבצעים החלטות של מסחר במטבעות דולר אירו ומטבעות אחרים.

טיפים למסחר און ליין במטבע דולר אירו

כדאי לשים לב למה מתרחש באותה מדינה או יבשת ולנסות להבין את המהלכים המתנהלים בתקופה הקרובה במדינה זו. למשל, שינויים של בחירות ממשלתיות, הצעות חוק גדולות ומשמעותיות יכולים להשפיע רבות על חוזק השער של אותה מדינה. לכן, אנשים הסוחרים במטבעות חוץ דולר אירו צריכים להתעניין בנעשה בארצות הברית ובאירופה, לקרוא עיתונים ולהיות מעודכנים.

טיפ נוסף הינו לא להתחיל לסחור בסכום גבוה מדי, אפשר להתחיל עם סכום נמוך ולראות איך הולך וככל שמפתחים ומשכללים את הידע והשיטות כך להגדיל את סכום ההשקעה. המסחר במטבע חוץ קיים כל הזמן ושער המטבעות דולר אירו יעלה וירד כל העת, לכן אין מה למהר וכדאי לעשות זאת בקצב מדורג.

טיפ אחרון וחשוב לא פחות למתחילים הינו לא לחשוש מטעויות משום שמסחר במטבעות חוץ הינו מסחר שלא תמיד קל לחזות ולצפות, הוא מושפע מנתונים רבים ולכן חשוב לעשות זאת בקלילות ובהבנה שהכל עניין של ניסוי וטעייה.

 רוצה להגדיל את ההכנסה הפנויה שלך? כנס/י לכאן ותוכל/י ללמוד כיצד להרוויח כסף במערכת המסחר שלנו…

[ back to top ]