שקל דולר

נתוני המסחר שקל דולר בימנו

המסחר בבורסה של אופציות שקל דולר הינו אחד מתחומי ההשקעה הרווחיים ביותר. אלא שכדי להרוויח בתחום השקעה זה נדרשת הבנה מעמיקה בתחום, והתעדכנות בלתי פוסקת בנתוני שערי המטבע. כיצד ניתן להשיג נתונים אלה? היכן ישנם נתונים מהימנים ומעודכנים? מה משפיע על השינויים בשערי המטבעות וכיצד ניתן לדעת זאת על מנת לבצע השקעה מוצלחת? על שאלות אלה ועוד ינסה לענות המאמר הבא.

מהן אופציות שקל דולר?

אופציות שקל דולר הן אופציות אשר ההשקעה בהן דורשת מהמשקיע לשער האם שער הדולר עומד לרדת או לעלות ביחס לשקל. במידה והמשקיע משער נכון, הוא יכול לגרוף רווחים. במידה והוא שוגה בהשערתו, הוא מפסיד את סכום ההשקעה שהשקיע ברכישת האופציה.

ישנם שני סוגים של אופציות שקל דולר:

אופציית call שבה המשקיע מציע לקנות את האופציה מהמוכר בשער מסוים של הדולר. במצב זה אם שער הדולר עלה מרגע החתימה ועד לרגע פקיעת האופציה המשקיע הרוויח. קנה בזול דולר ששווה יותר. אם הדולר ירד, הוא לא יממש את האופציה ויפסיד את סכום השקעתו בה. כי הוא לא ירצה לשלם ביוקר על משהו ששווה הרבה פחות.

אופציית put שבה המשקיע מציע למכור אופציה לקונה בשער דולר מסוים. במצב זה אם שער הדולר ירד המשקיע הרוויח, הקונה ישלם ביוקר עבור דולר השווה פחות.

ההשקעה באופציות שקל דולר דורשת מהמשקיעים בקיאות בשוק המט”ח ובמיוחד בשערי המטבעות של השקל והדולר. ערכם של מטבעות אלה עולה ויורד בהתאם לתהליכים כלכליים ופוליטיים שונים. על המשקיעים להיות מעורים ומעודכנים בכל התחומים הללו כל הזמן כדי שיוכלו להשקיע בתבונה.

ירידה בערך של אופציית דולר עשויה להיות מושפעת מהתחומים הבאים:

  • ירידת הריבית בארה”ב
  • העלאת הריבית בישראל
  • הזרמת דולרים לישראל

עליה בערך של אופציית דולר עשויה להיות מושפעת מהתחומים הבאים:

  • אי יציבות ביטחונית ופוליטית בישראל (חוסר יציבות הנובע ממצב בטחוני מתוח או מתח פוליטי עלול לגרום לירידה בערך השקל).
  • עליית הביקוש לדולרים בישראל, כאשר הציבור רוכש הרבה דולרים.
  • ירידה בגירעון המסחרי של ארה”ב.

כיצד ניתן להתעדכן בנתוני המסחר שקל דולר בימינו?

כאמור, על מנת להשקיע בצורה נבונה שתניב רווחים גבוהים באופציות שקל דולר צריך להיות מעודכנים ובעלי ידע רחב בנושא או להיעזר באנשי מקצוע שממתינים לכם בחברת imarkets.

מידע שוטף על שערי המטבעות ניתן לקבל באינטרנט באתרי הבנקים, אתרים של בתי השקעות, אתרי מחשבונים, אתרי כלכלה ועוד.

מידע על הגורמים הפוליטיים והכלכליים הגלובליים הגורמים לעליה או לירידה בשערי המטבעות, ניתן למצוא הן באתרי אינטרנט כלכליים ובמדורים כלכליים בעיתון, אך חשוב להיות מעורים גם במצב הפוליטי בכללותו בשתי המדינות, ישראל וארה”ב, על ידי התעדכנות שוטפת של כמה פעמים ביום, ואפילו ברצף במשך כל היום במתרחש בשתי המדינות.

השקעה באופציות שקל דולר דורשת קבלת נתונים שוטפת על המסחר בתחום זה. בימינו ניתן לקבל מידע עדכני ומהימן מאמצעי התקשורת וכן דרך רשת האינטרנט.

רוצה להגדיל את ההכנסה הפנויה שלך? כנס/י לכאן ותוכל/י ללמוד כיצד להרוויח כסף במערכת המסחר שלנו…

[ back to top ]